Informuję, że wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do Niepublicznego Przedszkola w Bukowinie na rok szkolny 2021/2022 złożone w terminie do 15 marca 2021 zostały pozytywnie rozpatrzone.

Elżbieta Tandek

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

w Bukowinie

Dnia 19 marca 1238 roku papież Grzegorz IX w swojej bulli określił władcę pomorskiego tytułem Książę Kaszubski. Była to prawdopodobnie pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. Od 2004 roku na pamiątkę tego wydarzenia świętowany jest Dzień Jedności Kaszubów. W naszej szkole także pielęgnujemy tę tradycję.

              Klasy VI – VIII konkurowały między sobą z wiedzy o regionie, tradycji ,twórczości muzycznej i literackiej

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w IV Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym , którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie wraz z Warszawskim Domem Kaligrafii.

Zarówno uczniowie, jak i nauczycielki języka polskiego podeszli do zadania jako doskonałej zabawy i urozmaicenia czasu wolnego w dobie pandemiczych obostrzeń. Choć nie wierzyliśmy w sukces w ogólnopolskim rankingu znakomitych kaligrafów, to jednak  udało

9 lutego - Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzisiejszy dzień przedszkolaki oraz klasy I-III świętowały zajadając pyszne pizzę. Tygryski same przygotowały swoją ulubiona pizze. Klasa 2 tak szybko zjadla, tak im smakowalo ze tylko puste pudelko zostalo. Nie obyło się również bez zapoznania się z tradycją oraz pochodzeniem tego przysmaku. Dzieci nie tylko znają przepis na pizzę, ale również dowiedziały się wielu informacji o kraju, z którego przepis ten pochodzi.

8 marca „Dzień Kobiet” 
tego dnia również nasze najmłodsze dziewczynki obchodziły swoje święto. Chłopcy uraczyli swoje rówieśniczki pięknymi tańcami po czym wcielili się w role jury i oceniali wybory Miss. W konkursie Miss wyłonione zostały m.inn. Miss rozśpiewana, Miss rozskakana, Miss zagadek, Miss najdłuższego kucyka i inne. Dziewczynki otrzymały również dyplom na który zasługuje każda dziewczynka - Dyplom Super Dziewczynki, które wręczone zostały przez naszych chłopców wraz z miłym

14 lutego, czyli Dzień Zakochanych. Przedszkolaki za sprawą Walentynek poznały legendę o Świętym Walentym. Wiedzą jaką funkcje pełni w naszym organizmie symbol miłości.
Walentynki minęły naszym przedszkolakom pod znakiem serca, świetnej zabawy oraz zajęć sensorycznych, w których na kolorowym ryżu próbowały paluszkiem narysować serce.
Dzieci przygotowały także własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe zadedykowane rodzicom.

Uczennice klasy VIII wzięły udział w V edycji konkursu plastyczno- językowego

,, My T-shirt sagt” zorganizowanego przesz Szkolę Podstawową Gedanensis z Gdańska.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Bukowinie ogłasza
rekrutację na rok szkolny 2021/2022
do oddziałów przedszkolnych
w terminie od 15.02.2021 r do 15.03.2021 r.
Wnioski można pobierać ze strony internetowej
szkoły www.szkolabukowina.pl

wniosek 

W dn. 18 grudnia 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt. „Pięknie czytam”, w którym wzięli udział uczniowie z kl. I-VIII. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe :
kl. I-III
kl. IV-VI
kl.VII – VIII.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowinie uzyskał DOTACJĘ NA ZAKUP KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA!

Mikołajki… długo wyczekiwany dzień przez każde dziecko. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. To właśnie tego dnia przedszkolaki odwiedził dziś ważny Gość – Mikołaj. Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów, które sprawiły wszystkim wiele radości, obdarował dzieci również „Certyfikatem Grzecznego

Andrzejki u przedszkolaków odbyły się pod znakiem magii i wróżb. Pszczółki, Biedronki i Tygryski dowiedziały się co czeka ich w przyszłości oraz wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Tego dnia nie zabrakło również tańców, wróżb, czarów, zgadywanek i smakołyków. Dzieci przebrały się w czarownice i w czarodziejów.

25 listopada przedszkolaki obchodziły „Dzień Misia”. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawostek dotyczących historii powstania pluszowego misia. Dzieci podążając po śladach odnalazły schowanego Tygrysa, zaśpiewały mu 100lat oraz wzięły udział w zabawach ruchowych. Przedszkolaki uczestniczyły w rzucie do celu i gimnastyce obrazkowej. Nasi wychowankowie mogli również zrobić siebie pamiątkowe zdjęcia w tzw. Fotobudce, a także wykonały doskonale prace plastyczne ilustrujące postać

W przedszkolu dzieci bardzo dobrze wiedza co należy jeść, aby być silnym, zdrowym i mieć dużo witamin. Pszczółki na śniadanie przygotowały szaszłyki z owoców i warzyw. Grupa Biedronek do śniadania przygryzały witaminki w postaci warzyw i owocow. Tygryski zrobiły pyszną sałatkę owocową. Było smacznie i zdrowo.

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
10 listopada 2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego

9 października przedszkolaki obchodziły „Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego”. Z tej okazji dzieci poznały bliżej prace listonosza mogąc ubrać się w mundur oraz sprawdzić jak ciężka może być torba z listami i paczka. Tego dnia wykonane zostały również piękne prace plastyczne, które zostały włożone do kopert oraz zaadresowane. Przedszkolaki samodzielnie wykonały znaczki pocztowe i gotowe listy wrzuciły do przedszkolnej skrzynki pocztowej. Podsumowując dzień dzieci obejrzały filmiki

 

Wyniki konkursów:
1. Wiedzy o życiu i działalności naszego papieża św. Jana Pawła II i plastycznego „Totus Tuus”.
2. Plastycznego pt. ”Maryja w życiu św. Jana Pawła II” .
TOTUS TUUS, Cały Twój Maryjo – to hasło tegorocznego, XX Dnia Papieskiego. Młody ks. Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał zawołanie Totus Tuus. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Zaczerpnął je z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi

Z niecierpliwością zwycięzcy corocznego szkolnego konkursu „Najlepsza klasa” czekali na wycieczkę nagrodową….No i w końcu nadszedł ten dzień.
23 września o godz. 10:30 uczniowie klasy VII ( zdobywcy II miejsca) wraz z wychowawczynią, P. Beatą Starosz i P. Moniką Todys wyruszyli w radosnych nastrojach do znanego ośrodka wypoczynkowego w Skrzeszewie„ Na Gwizdówce”. Kolejnego dnia udała się tam klasa VI (zdobywcy I miejsca) wraz z P. Danutą Wesołowską i P. Magdą Thiede.

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

15.09.2020r. przedszkolaki świętowały „Międzynarodowy Dzień Kropki” czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kreatywność dzieci została pobudzona dzięki różnorakim zadaniom m.in. Stawianiem stempli przy użyciu korka czy wyklejaniem kropek plasteliną.. Na zakończenie maluszki biegały na świeżym powietrzu wśród baniek mydlanych.
Dzień upłynął dzieciom pod znakiem kropki.

Drodzy Rodzice,
przekazuję ofertę ubezpieczeniową z AVIVA wraz z warunkami ogólnymi. Mogą Państwo wybrać jeden z 6-ciu dostępnych wariantów. Najpóźniej w poniedziałek, tj. 14.09.2020 dzieci otrzymają druki deklaracji dla Państwa do wypełnienia i do zwrotu wraz z wybraną kwotą ubezpieczenia. Proszę o przekazywanie druczków i pieniędzy wychowawcom w terminie do 30 września 2020. Ubezpieczenie jest dobrowolne. Mogą Państwo również ubezpieczyć dziecko we własnym zakresie w wybranej przez siebie