W dniu 7 marca br. uczennice z klasy III gimnazjum oraz z klasy VIII szkoły podstawowej wzięły udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Turnieju Językowego
,, English und Deutsch Masters”.

05.O3.2019 r. Samorząd Szkolny zorganizował z okazji Dnia Kobiet dyskotekę dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dnia 21.02.2019r. uczniowie naszej szkoły pojechali do kina Fregata w Lęborku na amerykański film komediowy, wykonany w technice animacji komputerowej, wyprodukowany przez Walta Disney’a pt. Ralph Demolka w Internecie.

W czasie ferii uczniowie naszej szkoły dostali wiele propozycji spędzenia czasu wolnego. Jedną z takich form były warsztaty z „mrówkami”. W zeszłym roku dzieci uczestniczyły w podobnych zajęciach dotyczących życia pszczół.

19.02.2019r. duża grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunami: P. Moniką Todys, Ireną Gliszczyńską, Katarzyną Stolc i P. Krzysztofem Kolke udali się do Gdyni do kina na film pt. ,,Chłopiec z burzy”.

Dnia 14 lutego 2019 chętni uczniowie z naszej szkoły pojechali do Gdańska na mecz siatkówki PLUS LIGA: TREFL GDAŃSK-SKRA BEŁCHATÓW.

11 II 2019 roku uczniowie klasy VII SP wraz z wychowawcą – Krzysztofem Kolke, udali się busem do Gdańska na atrakcyjnie zapowiadającą się wycieczkę.

Jedną z propozycji na ferie zimowe organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie, była tzw. „nocka w szkole”, którą przygotowały panie Małgorzata Świerczyńska i Beata Starosz.

Ferie to czas odpoczynku i zabawy. Przedszkolaki wraz ze starszakami 11 lutego wybrali się na wycieczkę do Sali zabaw „Madagaskar” w Lęborku.

09.02.2019r. odbył się Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole. Tłumnie przybyłych gości witali uczniowie i wręczali im słodkie upominki. Pierwszym punktem programu było przywitanie gości przez naszą panią dyrektor Elżbietę Tandek.

Karnawał jest okresem zimowych balów, rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale, oznacza pożegnanie mięsa przed rozpoczęciem się wielkiego postu.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji pt.”Góra Grosza”, która jest popularyzowana od lat w polskich szkołach. Zbiórka „grosików” jest przeznaczona na pomoc finansową dla dzieci przebywających w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Równie ważnym celem tej akcji jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego

Dnia 13.01.2019 roku odbył się już XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który już po raz trzeci zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, by nie zabrakło datków z naszej społeczności dla tej największej w Polsce akcji charytatywnej.

Wolontariusze w składzie:

Maja Jalowska

Martyna Stankiewicz

Konrad Treder

Wiktoria Klinkosz, Dominika Hinca z kl. VIIISP i Weronika Bladowska z kl. IIIG wraz z opiekunką Panią Dorotą Starostą

15.01.2019 roku naszą szkołę odwiedził duet zajmujący się pokazem baniek mydlanych. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I- III mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazie.

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.

7 grudnia , podczas szkolnych obchodów Mikołajek, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej oryginalne, śmieszne, mikołajkowe nakrycie głowy.

Już po raz trzynasty odbył się w dniu 10 grudnia 2018 w Szkółce Leśnej w Okalicach konkurs pt. „Przyjaciel Lasu ‘’, którego organizatorem od wielu lat jest Nadleśnictwo Cewice.

25.X. 2018 w ostatni październikowy czwartek dwie klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bukowinie (klasa III G i VIII SP) wybrały się busem szkolnym do Lęborka w celu zorientowania się w którym kierunku , dobrej edukacji pójść ? …

30 listopada 2018 roku 8 uczniów z klasy VIII oraz 3 uczennice z klasy IIIG wraz z wychowawcami uczestniczyło w zajęciach naukowych - Nerd Night, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Lęborku. Młodzież mogła zobaczyć pokazy naukowe z biologii, chemii, matematyki, języka polskiego i fizyki oraz języki obce, pokazy artystyczne i informatyka.

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Tak było i w tym roku. Od samego rana na szkolnych korytarzach i w klasach aż czerwieniało, bo dzieci ubrane w pięknych mikołajkowych czapkach ,a niekiedy całych strojach, przemieszczały się w oczekiwaniu na upragnionego Mikołaja.

W październiku tego roku odbyły się eliminacje gminne, a następnie powiatowe w konkurencji tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W eliminacjach gminnych nasza reprezentacja prowadzona przez nauczyciela WF Pana Zbigniewa Świerk w składzie : Dawid Cyman, Jakub Słomiany i Kacper Borsuk jako zawodnik rezerwowy, zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wynikiem tego sukcesu był start w Mistrzostwach Powiatu Lęborskiego dnia 14 października 2018.

30 listopada 2018 roku uczniowie z klas I- III oraz z „zerówki”, wybrali się do Sali zabaw „Łobuziak” w Sierakowicach na zabawę andrzejkową.

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok 2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli.

23 października 2018 roku uczniowi klasy I stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bukowinie.