Dnia 21 marca obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też dzień kolorowej skarpetki czyli światowy dzień osób z zespołem Downa. 

Przypominamy o trwającej rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do oddziałów przedszkolnych.

Wnioski można pobierać na stronie internetowej szkoły.

Prosimy o przesyłanie zeskanowanych wniosków na

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

PDF

Od 12 do 25 marca br. w przedszkolu i szkole nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z wprowadzeniem W Polsce stanu epidemicznego Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bukowinie jest zamknięty dla petentów do odwołania . W celu realizacji określonych spraw prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 598611270 , e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez dziennik elektroniczny.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

6 marca w Simirowicach odbyła się 9 edycja konkursu ortograficznego pt: "Pogromcy Byków. Dyktando na wesoło". Tytuł mistrza ortografii w starszej grupie otrzymała Paulina Kobiella, a laureatem została Natalia Todys. W młodszej grupie wiekowej Paweł Borsuk został laureatem konkursu. Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy!!! 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Bukowinie ogłasza
rekrutację na rok szkolny 2020/2021
do oddziałów przedszkolnych
w terminie od 02.03.2020 r do 17.04.2020 r.

Wnioski można pobierać w sekretariacie.

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!

14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole .Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały

Dnia 27 stycznia 2020 roku o godzinie 12:20 naszą szkołę odwiedził zespół teatralny ,,Kurtyna” z Krakowa. Występowało dwoje zdolnych aktorów: Arek i Kacper, którzy sprawnie wcielali się w bohaterów :
Rafała, Olka, Sebastiana, dyrektora szkoły oraz tatę Olka. Ich zadanie polegało na pokazaniu nam uczniom, że bardzo łatwo można się zmienić pod wpływem złych kolegów, a to że inni mają ładniejsze ubrania (np. markowe) nie znaczy, że są lepsi od tych, którzy ich nie mają!
A oto pokrótce treść

09.01.2020r. w grupie „Pszczółek” odbyły się zajęcia otwarte, na których dzieci wraz z mamami stworzyły różnorodne stroiki oraz figurki z masy porcelanowej na kiermasz z okazji 28 finału WOŚP. Stworzone przez nas rękodzieła było można wykupić 12.01 br. w Szkole w Cewicach podczas finału. Dzięki owym zajęciom rozwijamy wyobraźnie oraz motorykę mała. Ćwiczymy również umiejętność pracy w grupie, a za sprawą udziału w tak szlachetnej inicjatywie uczymy dzieci wrażliwości oraz chęci niesienia pomocy

Kolejnym gościem, który odwiedził klasę druga w ramach klasowej akcji „Moi rodzice- moi superbohaterowie” była pani Ewelina Schmydke. Pani Ewelina prywatnie jest mamą Wiktorii i Nikoli, w wywiadzie z drugoklasistami zdradziła nam swoje pasje i zainteresowania.

NOC MAGII przypada w noc z 29 na 30 listopada. Z tej okazji 29 listopada Pszczółki, Biedronki oraz Tygryski wzięły udział w Balu Andrzejkowym przebrani za czarodziejki i czarodziejów. Przedszkolaki wyśmienicie bawiły się przy muzyce oraz podczas czarowania. Po wspólnym balu każda grupa udała się do swojej sali, gdzie dokonały się wróżby - " Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze". Przedszkolaki dowiedziały się co ich czeka w niedalekiej przyszłości poprzez losowanie kolorów

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Z tej okazji "Pszczółki" przypomniały sobie miłe słowa wdrażając je w użytkowanie podczas codzienności. Dzień Życzliwości został poświęconym zabawom integracyjnym. Na koniec dnia wszystkie przedszkolaki przypieczętowały Dzień Życzliwości odbijając swoją dłoń na plakacie. Bądźmy życzliwi wobec siebie każdego dnia :)

Polska pisarka Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018. Jak podała Szwedzka Akademia, Tokarczuk otrzymała nagrodę „za wyobraźnię narracyjną ,która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.
Pisarka jest piątą laureatką Literackiej Nagrody Nobla z Polski. Wcześniej tę najważniejszą dla pisarzy i poetów nagrodę otrzymali: Henryk Sienkiewicz (1905), Władysław Stanisław Reymont (1924), Czesław Miłosz (1980) i Wisława Szymborska (1996)

Jak co roku , wszyscy uczniowie naszej szkoły z utęsknieniem czekali na dyskotekę andrzejkową. Opiekun SU Pani Małgorzata Bieluń-Woźny zleciła członkom samorządu przygotowanie wystroju Sali magii . Tuż przed imprezą przyjechał DJ Michał, który rozkładał swój sprzęt, a następnie puszczał piosenki, takie jak: ,,Zostań Moją Kotką ‘’ ,, Eluwina ‘’ . Każda z klas przygotowała własny stół z przysmakami .

18.11.2019.r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bukowinie odbył się konkurs czytelniczy, którego pomysłodawcą była P. Beata Starosz, nauczycielka j. polskiego i bibliotekarka . W I etapie konkursu brali udział wszyscy uczniowie od kl. I – VII szkoły podstawowej, którzy przygotowali wybrany fragment tekstu o przyjażni. Po eliminacjach klasowych nastąpił etap szkolny konkursu, w którym wzięły udział 3 osoby z każdej klasy.
Komisja w składzie : P. Beata Starosz i P. Danuta Wesołowska oceniała

25 listopada w naszej szkole niemal z każdego kąta wyzierały misie rozmaitej maści i wielkości ,te z ulubionych bajek i te najukochańsze przytulanki . Wszystkie przybyły ,by wspólnie obchodzić DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Na ten pomysł „wpadła” P. Beata Starosz, która z kl. VI opracowała scenariusz.

8 listopada klasę drugą odwiedził Pan Leszek Wenta- tata Marysi. Wejście Pana Leszka było bardzo efektowne. Wkroczył do klasy w pełnym umundurowaniu strażaka gotowego do akcji. Dzieci, aż piszczały z radości i zachwytu. Drugoklasiści spodziewali się tego dnia taty Marysi, ale nikt nie podejrzewał takiego spektakularnego wejścia. Gość przyniósł ze sobą wiele gadżetów mówiących o jego pracy.

Dnia 15.11.2019r. nasza szkołę odwiedził cyrk,,Wesołego Maksa’’,na którego występ z wielką niecierpliwością oczekiwali wszyscy uczniowie, a szczególnie ci najmłodsi.
Wesoły klaun Maks na początku przedstawienia wybrał spośród publiczności przedstawicieli dwóch rodzin: Kowalskich i Malinowskich i „głowy rodzin”:matkę i ojca.
Następnie wesoły Maks przystąpił do popisów cyrkowych. Zaprezentował żonglerkę piłeczkami i obręczami w asyście kobiety o zielonych włosach. Najbardziej spodobały nam się

Szczególnie ważnym dniem dla Polski jest Dzień 11 Listopada. Ta bardzo ważna data upamiętnia nam wydarzenie, na stałe wpisane w karty naszej polskiej historii. Polacy po 100 latach niewoli odzyskali swą niepodległość. Miało to miejsce 11 listopada 1918 r. tego dnia zakończyła się I wojna światowa. W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasy 1-3 Niepublicznej Szkoły w Bukowinie przygotowały występ taneczno-wokalny, w którym przedstawiły najbardziej

6 listopada 2019 r. uczniowie klas 1-5 pojechali na wycieczkę do RIPOK w Chlewnicy. Ta żywa lekcja w terenie wzbogaciła uczniów o nową wiedzę i usystematyzowała wcześniej zdobytą. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obserwacji miejsca składowania odpadów komunalnych oraz ich przetwarzania a więc sortowni taśmowej, instalacji do kompostowania odpadów ulegających biodegradacji, wiaty na odpady i surowce wtórne a także produktu finalnego a więc sprasowane gotowe surowce przeznaczone do

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bukowinie wzięli udział w konkursie na najładniejszą kukiełkę owocowo-warzywną. Konkurs przygotowała nauczycielka kl. 3 pani Kamila Górka zaś adresatami konkursu były dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz uczniowie kl. 1-3. Głównym celem konkursu było: rozszerzenie zainteresowania przyrodą, aktywność rodziców w życiu przedszkola i szkoły przez włączenie się i udział w różnych formach oddziaływań proekologicznych, uświadomienie dzieciom

Dnia 04 listopada 2019r., w poniedziałek w Cewicach odbyły się Eliminacje Gminne Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii klas 4-6 w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.
Szkołę w Bukowinie reprezentowali Uczniowie klasy V : Szymon Biankowski, Marcel Konkel i Igor Kreft.
Nasi młodzi sportowcy startowali w konkurencji gry indywidualnej i zespołowej – gra parami w tenisie stołowym, określana jako debel. Nasza Trójka nie dała szans rywalom, wygrywając w pięknym stylu ,zarówno gry indywidualne