Z niecierpliwością zwycięzcy corocznego szkolnego konkursu „Najlepsza klasa” czekali na wycieczkę nagrodową….No i w końcu nadszedł ten dzień.
23 września o godz. 10:30 uczniowie klasy VII ( zdobywcy II miejsca) wraz z wychowawczynią, P. Beatą Starosz i P. Moniką Todys wyruszyli w radosnych nastrojach do znanego ośrodka wypoczynkowego w Skrzeszewie„ Na Gwizdówce”. Kolejnego dnia udała się tam klasa VI (zdobywcy I miejsca) wraz z P. Danutą Wesołowską i P. Magdą Thiede.

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

15.09.2020r. przedszkolaki świętowały „Międzynarodowy Dzień Kropki” czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kreatywność dzieci została pobudzona dzięki różnorakim zadaniom m.in. Stawianiem stempli przy użyciu korka czy wyklejaniem kropek plasteliną.. Na zakończenie maluszki biegały na świeżym powietrzu wśród baniek mydlanych.
Dzień upłynął dzieciom pod znakiem kropki.

Drodzy Rodzice,
przekazuję ofertę ubezpieczeniową z AVIVA wraz z warunkami ogólnymi. Mogą Państwo wybrać jeden z 6-ciu dostępnych wariantów. Najpóźniej w poniedziałek, tj. 14.09.2020 dzieci otrzymają druki deklaracji dla Państwa do wypełnienia i do zwrotu wraz z wybraną kwotą ubezpieczenia. Proszę o przekazywanie druczków i pieniędzy wychowawcom w terminie do 30 września 2020. Ubezpieczenie jest dobrowolne. Mogą Państwo również ubezpieczyć dziecko we własnym zakresie w wybranej przez siebie

Za nami dwa i pół miesiąca nowego sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych. Znaleźliśmy się w czasach, w których kontakt z uczniami mamy ograniczony a zajęcia odbywają się głównie za pośrednictwem telefonu, komputera i internetu. Okres, w którym przeważają lekcje online, stanowi wyzwanie zarówno dla nas nauczycieli jak i dla uczniów.

1. Szanowni Rodzice,
od poniedziałku tj. 01 czerwca 2020 na terenie naszej szkoły będą umożliwione konsultacje z nauczycielami dla wszystkich uczniów. Rodzice uczniów, którzy chcą skorzystać z konsultacji, proszeni są dzień wcześniej do godziny 15.00 o zadeklarowanie udziału ucznia w konsultacjach poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 59 861 12 70, w celu przygotowania tych spotkań z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa.

Drodzy Rodzice, decyzją organu prowadzącego, po analizie wytycznych władz kraju, które okazują się trudne do wypełnienia, aby zapewnić wykluczenie zarażenia wirusem covid 19 Państwa i Państwa dzieci oraz personelu naszej placówki, zajęcia dla przedszkolaków nie będą organizowane do 24.05.2020.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci 14 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielka ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania się dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Informujemy, że w ramach projektu „ Zdalna Szkoła” wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego otrzymaliśmy z Gminy Cewice jednego laptopa. Istnieje możliwość jego wypożyczenia. Prosimy zainteresowanych o przesyłanie wniosków na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30.04.2020 r . Przydział zostanie dokonany po weryfikacji wniosków. Kryterium oceny będzie powód ubiegania się o wypożyczenie sprzętu oraz opinie od nauczycieli o przebiegu dotychczasowej nauki

Dnia 21 marca obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też dzień kolorowej skarpetki czyli światowy dzień osób z zespołem Downa. 

Przypominamy o trwającej rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do oddziałów przedszkolnych.

Wnioski można pobierać na stronie internetowej szkoły.

Prosimy o przesyłanie zeskanowanych wniosków na

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

PDF

Od 12 do 25 marca br. w przedszkolu i szkole nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z wprowadzeniem W Polsce stanu epidemicznego Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bukowinie jest zamknięty dla petentów do odwołania . W celu realizacji określonych spraw prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 598611270 , e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez dziennik elektroniczny.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

6 marca w Simirowicach odbyła się 9 edycja konkursu ortograficznego pt: "Pogromcy Byków. Dyktando na wesoło". Tytuł mistrza ortografii w starszej grupie otrzymała Paulina Kobiella, a laureatem została Natalia Todys. W młodszej grupie wiekowej Paweł Borsuk został laureatem konkursu. Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy!!! 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Bukowinie ogłasza
rekrutację na rok szkolny 2020/2021
do oddziałów przedszkolnych
w terminie od 02.03.2020 r do 17.04.2020 r.

Wnioski można pobierać w sekretariacie.

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.