Zestaw podręczników do klasy I na rok szkolny 2019/2020

Informuję, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19.06.2019r. Msza świętą o godz. 9:00 w kościele pw. NNMP w Bukowinie, następnie o godz. 10:00 apel w szkole.

           Jak co roku tuż przed wakacjami uczniowie spotkali się z przedstawicielami policji i WOPR, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych.

29 maja 2019 r. kl. III ,IV i V udały się do Miejskiej Biblioteki w Lęborku ,by zapoznać się s jej zbiorami i poznać zasady korzystania z oferty biblioteki. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali P. bibliotekarki ,która oprowadzała nas po poszczególnych działach i wyjaśniała, jaki typ literatury zawierają. Najbardziej zaskoczyła nas ogromna ilość gier dla dzieci i młodzieży, które można na okres dwóch miesięcy wypożyczać do domu.

Dnia 02 czerwca 2019r. w godz. 11:00-15:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bukowinie odbył się festyn rodzinny. Na początku Pani Dyrektor Elżbieta Tandek powitała wszystkich zebranych i zaprosiła ich do wspólnej zabawy.

W dniu 7 czerwca poznaliśmy zwycięzców III edycji konkursu zorganizowanego przez SU na ,,Najlepszą Klasę w Szkole”.

Dnia 22 maja b.r. klasy III, IV i V SP wraz ze swoimi wychowawczyniami P. A. Mac, B. Starosz i D. Wesołowską wybrały się do Muzeum w Lęborku , by poszerzyć swoją wiedzę na temat wykopalisk archeologicznych.

ZAPROSZENIE NA FESTYN RODZINNY
02 czerwca 2019 r. godzina 11:00
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie, Bukowina 5

 

30 kwietnia w 2019 r. odbył się apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i patriotyzm.
Uczniowie ubrani w galowe stroje, obejrzeli występ członków szkolnego koła teatralnego i chóru, który wzbogacił wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Warto w skrócie przypomnieć najważniejsze informacje na ten temat.
Otóż Konstytucja 3-Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791

Dnia 7 kwietnia 2019r. 25 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Bukowinie po raz pierwszy wzięło udział w akcji charytatywnej pt. „Pola Nadziei”, podczas której zbierano fundusze na budowę lęborskiego hospicjum. Głównym koordynatorem akcji w naszej szkole była P. Wiesława Wojciechowicz przy współpracy Pań Doroty Starosty i Danuty Wesołowskiej.

21 marca 2019r uczniowie przedszkolaki i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bukowinie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych, które prowadził nauczyciel chemii Jarosław Wygnański.

Dnia 05.04.2019r.uczniowie klas IV,V,VI uczestniczyli w akcji sadzenia lasu ,którą od kilku lat przygotowuje Nadleśnictwo Cewice . Po przybyciu do lasu najpierw udaliśmy się na stanowisko archeologiczne, w którym w którym dokonano odkrycia dawnej osady . Mogliśmy obejrzeć odkopane palenisko i wysłuchać opowieści P. archeolog.

21 strumiannika 2019r. w naji szkòle më òbchòdzëlë Dzéń Jednotë Kaszëbów. Nôpiérwi klasë ze szkòłë spòdleczny i gimnazjum zaspiéwałë wëbróną przez sebie spiéwkã pò kaszëbskù.

Dnia 21 marca 2019 roku, uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum wraz z opiekunkami p. Dorotą Starosta oraz p. Małgorzatą Bieluń-Woźny wybrali się na dni otwarte do szkoły ponadgimnazjalnej w Sierakowicach.

Dnia 27 marca 2019r. klasa 8 wraz z klasą 3 gimnazjum z dwojgiem opiekunów: panią Moniką Todys oraz panią Dorotą Starostą pojechały na dni otwarte do następujących placówek : Zespołu Szkół Mechaniczno- Informatycznych, Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Liceum Ogólnokształcącego nr 1, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku.

Dnia 15 marca 2019 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé spiéwë”. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie.

W czwartek 14 marca 2019 roku kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach. Jego celem była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Testy pisemne i zestawy pytań ustnych przygotowali oficerowie Komendy Powiatowej PSP w Lęborku.

W czwartek 14 marca 2019 roku o godzinie 11.00 grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Martyna Stankiewicz, Klaudia Stankiewicz, Weronika Bladowska , Paweł Cyman, Maciej Keller oraz Nikodem Jeliński wyruszyła na VI Festiwal Piosenki Romantycznej, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Pierwoszynie. Każdy z nas był ubrany w kaszubski strój ludowy, gdyż występowaliśmy w kategorii piosenki kaszubskiej. Opiekę nad nami sprawowały Panie Beata Starosz i Pani Monika Todys.

W dniu 7 marca br. uczennice z klasy III gimnazjum oraz z klasy VIII szkoły podstawowej wzięły udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Turnieju Językowego
,, English und Deutsch Masters”.

05.O3.2019 r. Samorząd Szkolny zorganizował z okazji Dnia Kobiet dyskotekę dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dnia 21.02.2019r. uczniowie naszej szkoły pojechali do kina Fregata w Lęborku na amerykański film komediowy, wykonany w technice animacji komputerowej, wyprodukowany przez Walta Disney’a pt. Ralph Demolka w Internecie.

W czasie ferii uczniowie naszej szkoły dostali wiele propozycji spędzenia czasu wolnego. Jedną z takich form były warsztaty z „mrówkami”. W zeszłym roku dzieci uczestniczyły w podobnych zajęciach dotyczących życia pszczół.

19.02.2019r. duża grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunami: P. Moniką Todys, Ireną Gliszczyńską, Katarzyną Stolc i P. Krzysztofem Kolke udali się do Gdyni do kina na film pt. ,,Chłopiec z burzy”.

Dnia 14 lutego 2019 chętni uczniowie z naszej szkoły pojechali do Gdańska na mecz siatkówki PLUS LIGA: TREFL GDAŃSK-SKRA BEŁCHATÓW.

11 II 2019 roku uczniowie klasy VII SP wraz z wychowawcą – Krzysztofem Kolke, udali się busem do Gdańska na atrakcyjnie zapowiadającą się wycieczkę.