Dzień kota

Dzień kota

Z okazji powyższego święta, które przede wszystkim ma na celu uwrażliwić nas dorosłych oraz dzieci na trudny koci los oraz podkreślić ważność niesienia pomocy bezdomnym kotkom, które domków nie mają lub je straciły, zorganizowałyśmy dzieciom edukacyjne zajęcia, dzięki którym powyższe założenie mogłyśmy spełnić. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach - słuchały opowiadań, robiły płotki dla kotków i jak koty "chodziły własnymi ścieżkami" pomrukując w ramach zajęć ruchowych, a także chętnie wcieliły się w role pijąc mleczko z miseczek oraz malowały buzie w łatki, wąsiki i różne wzory, aby wyglądać jak najbardziej wiarygodnie. Choć pomysłów było wiele, cel był jeden - z kocich zajęć wyjść z nową wiedzą oraz  życzliwością w sercu dla mruczących przyjaciół. 

Czytany 575 razy
Follow Us