VI Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach

VI Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach

Dzięki wiedzy wyniesionej z lekcji języka kaszubskiego, którą przekazuje naszym uczniom Pani Wanda Lew – Kiedrowska, uczniowie klasy pierwszej i kilkoro uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej, miało okazję wziąć udział w VI Gminnym Konkursie Wiedzy o Kaszubach w dniu 26.04.2017r. Podczas konkursu dzieci miały okazję podzielić się,między innymi, wiedzą z historii oraz geografii Kaszub.Konkurs jednak, przede wszystkim miał na celu przybliżenie dzieciom wartości kaszubskich oraz zakorzenienie w nich poczucia przynależności do regionu. Ponadto uczniowie mogli poznać swoje mocne i słabe strony, kształtowali inteligencję emocjonalną, przełamywali nieśmiałość, uczyli się nawiązywania kontaktów oraz współpracy i współdziałania. Z konkursu każdy zespół wyszedł wygrany, a nagrodą za aktywny udział w konkursie, oczywiście poza poduszeczkami z nutami kaszubskimi i samą możliwością uczestnictwa w konkursie, będzie wyjazd na wycieczkę integrującą uczniów do Swołowa. Bardzo dziękujemy organizatorom i pomysłodawcom tego konkursu, za możliwość aktywnego i bardzo ciekawego udziału w konkursie.

 

 

Czytany 553 razy
Follow Us