Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dnia 22.04.2017r. obchodziliśmy także w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi. Celem tego dnia było wzbudzenie świadomości ekologicznej u przedszkolaczków. Przez wesołą zabawę promującą ekologiczne zachowania jak segregowanie odpadów, wszelkie inne działania ekologiczne jak poszanowanie dla przyrody (nie łamiemy gałązek, nie depczemy kwiatuszków, nie zanieczyszczamy jezior, rzek, itp.) i zwykłe codzienne czynności jak, np. wyrzucanie papierków i patyczków do kosza po zjedzeniu lizaczków, posprzątanie swoich miejsc pracy;dostosowane do wieku wyzwania intelektualne w postaci zagadek i praca plastyczna polegająca na ozdobieniu torby ekologicznej na zakupy w sposób aktywizujący pokazały dzieciom jak dbać o naszą Błękitną Planetę. Dzieci także zrozumiały, że o Ziemię musimy dbać tak samo jak o wszystko co kochamy, aby móc szczęśliwe żyć na naszej Planecie.

Czytany 548 razy
Follow Us