Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

 

W piątek 26.05.2017r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej. Nowi czytelnicy złożyli również przyrzecznie, że będą kochać i szanować książki oraz zostali pasowani na czytelników, a na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, który będzie im przypominał o tym ważnym dniu. Następnie w towarzystwie pani bibliotekarki, Teresy Prangi, dzieci przeszły do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książeczkę, gdyż znają już cały alfabet i mogą samodzielnie czytać. Pasowanie miało na celu, wprowadzenie dzieci w magiczny świat książek, bajek i bajeczek, baśni oraz legend, a także rozbudzić chęci do czytania oraz szacunek do książek.

 

Czytany 539 razy
Follow Us