WOJEWÓDZKI TURNIEJ TEATRALNY ”NIEBIESKIE TARCZE”

WOJEWÓDZKI TURNIEJ TEATRALNY ”NIEBIESKIE TARCZE”

Od kilkunastu lat  w  Teatrze „Rondo” odbywają się eliminacje rejonowe przeglądu form teatralnych - dla powiatów: Słupsk, Lębork, Ustka.  12 maja odbyła się XXXIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego „NIEBIESKICH TARCZ”. W tym roku również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie. Jest to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, gdyż nigdy wcześniej nie braliśmy udziału w przeglądach teatralnych. Uczniowie koła teatralnego prowadzonego przez p. Danutę Wesołowską p. Marzenę Roszman zaprezentowali przedstawienie pt.: „Wesołe bajki”. Świetnie sobie poradzili z występem na prawdziwej scenie teatralnej. Włożyli wiele pracy, aby inscenizacja prezentowała wysoki poziom. To dzięki naszym młodym aktorom udało nam się zdobyć wyróżnienie. Konfrontacja i ocena dorobku artystycznego teatru szkolnego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń jego animatorom pozwala na wyzwalanie i upowszechnianie inicjatyw twórczych i poszukiwań w dziedzinie repertuaru oraz form wyrazu artystycznego. Mamy nadzieję, że również za rok uda nam się wziąć udział w konkursie.

 

Czytany 589 razy
Follow Us