SPOTKANIE Z MARKIEM KAMIŃSKIM

       SPOTKANIE Z MARKIEM KAMIŃSKIM

 Dnia   4 maja 2017 r. w Szkole  Podstawowej w Borzestowie odbyło się kolejne spotkanie „Remusowego kręgu”, który  jest organizatorem ciekawych spotkań z interesującymi osobami. Tym razem gościem organizacji był Marek Kamiński, znany podróżnik, polarnik, filozof,  autor książek o tematyce podróżniczej i filozoficznej, autor filmowych reportaży z wypraw oraz biznesmen. Zasłynął jednak najbardziej z tego, że jako pierwszy zdobył obydwa bieguny Ziemi w ciągu jednego roku i umożliwił uczestniczenie w wyprawie Jasiowi Meli, niepełnosprawnemu nastolatkowi. Jego wyczyny dowodzą, że jeżeli człowiek stawia sobie wyzwania i systematycznie przygotowuje się do ich realizacji, to zawsze może osiągnąć zamierzony cel. O tym, w jaki sposób planować swoje życie i realizować zamierzenia, a także o wymiarze duchowym swoich wypraw opowiadał zebranym uczestnikom spotkania, w tym dużej grupie młodzieży szkolnej, wśród  której znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie gimnazjum. Podczas spotkania Marek Kamiński prezentował książkę, „Trzeci biegun”, w której opisuje odbytą  w 2015 roku pieszą wędrówkę z rosyjskiego Kaliningradu do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Myślał, że będzie to studniowy spacer od bieguna do bieguna Europy. Okazało się, że była to najtrudniejsza wyprawa w jego życiu, licząca ponad trzy tysiące kilometrów trasa."Trzeci Biegun" to poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, własnego duchowego bieguna, na szlaku, wokół którego rodziła się tożsamość dzisiejszej Europy.

 

Czytany 532 razy
Follow Us