XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

XXXIV  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

22 maja bieżącego  roku odbył się w Młodzieżowym  Domu Kultury w Sopocie ostatni etap Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej XXXIV edycji, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” w Sopocie. Jego adresatami byli  uczniowie  szkół podstawowych oraz gimnazjów, a celem popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej oraz stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji. Jan Cyman, uczeń klasy IIIG przebrnął przez  eliminacje środowiskowe, które odbyły  się w Lęborku i otrzymał I nominację do reprezentowania naszego powiatu w eliminacjach rejonowych w  Słupsku . Tam również pokonał innych uczestników  i otrzymał nominację do reprezentowania powiatu słupskiego w eliminacjach wojewódzkich, właśnie w Sopocie .Niestety tutaj znalazło się wielu równie utalentowanych uczniów ,w większości szkół muzycznych, więc Jasiowi musi wystarczyć zaszczyt uczestniczenia w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim i cenna uwaga jury, że „ma mocny głos”.

Serdeczne gratulacje.

                                                                                                                                                                        Danuta Wesołowska 

Czytany 519 razy
Follow Us